Masz pytania? Zadzwoń, nasi specjaliści odpowiedzą na twoje wątpliwości +48 607 607 702

Powłoki Ceramiczne

Zabezpiecz swoje auto

Powłoka ceramiczna na samochód Poznań

Zapoznaj się z zaletami nałożenia powłoki ceramicznej na lakier. Poniżej oferta od Cars Care & More w Poznaniu:

Powłoka ceramiczna na lakier to obecnie jeden z najlepszych dostępnych na rynku sposobów na zabezpieczenie karoserii. Ceramika na auto jest idealna dla każdego, kto chce, by jego nowy samochód wyglądał świetnie przez długi czas.

Powłoka ceramiczna to całkowicie bezbarwna warstwa. Po nałożeniu ściśle wiąże się z powierzchnią lakieru, choć nie wnika w jego strukturę, i zapewnia mu ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi nawet na 5 lat. Ponieważ nie wnika w strukturę lakieru, powłoka ceramiczna może być w razie potrzeby łatwo i bez śladów usunięta. Powłoka odbija promienie słoneczne, które są szkodliwe dla lakieru bazowego oraz bezbarwnego. Przyspiesza też usuwanie wody z powierzchni karoserii, dzięki czemu samochód dłużej pozostaje czysty – a brak wilgoci to mniejsze ryzyko, że kurz, błoto i inne zabrudzenia przylgną do lakieru. Miłym dodatkiem jest także efekt estetyczny: pokrycie karoserii powłoką ceramiczną sprawi, że kolor nabierze głębi, charakterystyczne „ziarno” lakierów metalizowanych stanie się wyraźniejsze, a samochód będzie wyglądał, jakby oblano go płynnym szkłem.

Nie jest łatwo utrzymać lakier w idealnej kondycji i sprawić, by samochód wyglądał przez długi czas równie dobrze, jak wówczas, gdy wyjeżdżał z salonu dealera.

Ochrona lakieru samochodowego jest trudna między innymi dlatego, że obecnie stosowane lakiery są "miękkie" - nie zawierają domieszki ołowiu. Dzięki temu są lepsze dla środowiska, ale mniej trwałe. Po jakie zabezpieczenie lakieru samochodowego sięgnąć, by zapewnić ochronę samochodu przed agresywną chemią, kurzem i żwirem oraz innymi uszkodzeniami? Odpowiedź może być tylko jedna: ceramika na lakier. Zabezpieczenie ceramiczne lakieru nie ma sobie równych pod względem trwałości i skuteczności, a jednocześnie oferuje szereg innego rodzaju korzyści: takich jak np. uwypuklenie charakterystycznego "ziarna" lakierów typu metallic i sprawienie, że karoseria nabiera głębi i intensywnego, wręcz szklistego blasku. Jednym z bardzo korzystnych "efektów ubocznych" jest także możliwość zmniejszenia częstotliwości mycia samochodu: ceramiczna powłoka lakieru jest hydrofobowa, czyli odpycha wodę, a to sprawia, że na karoserii powstaje mniej zacieków i plam.

Ochrona

Całe auto

Precyzja

Dlaczego warto?

  • rzadsze mycie samochodu
  • powłoka ceramiczna to ochrona przed szkodliwymi czynnikami nawet na 5 lat
  • dzięki powłoce ceramicznej kolor lakieru staje się głębszy i szlachetniejszy
  • zabezpieczenie przed promieniowaniem UV
  • powłoka ceramiczna uwypukla „ziarno” metalicznych lakierów
  • zadbany lakier podnosi wartość samochodu

Cena już od 2400 PLN

Czas wykonania 2-6 dni

Produkt występuje również w pakietach

Powłoka ceramiczna FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje powłoka ceramiczna na samochód?

Koszt aplikacji powłoki ceramicznej na samochód zaczyna się od 2400 zł netto, zależy on od wielkości pojazdu oraz stanu jego powłoki lakierniczej.

Powłoka ceramiczna co to jest i co daje?

Powłoka ceramiczna jest to trwała, dodatkowa powłoka, która pokrywa lakier bezbarwny chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi: promieniowaniem UV, substancjami chemicznymi, ptasimi odchodami. Lakier pokryty powłoką jest dodatkowo bardziej odporny na zarysowania. Z uwagi na silny efekt hydrofobowy, samochód dużo łatwiej jest utrzymać w czystości.

Jak myć auto z powłoką ceramiczną?

Najlepiej zlecić mycie profesjonalnemu studio detailingu. W przypadku chęci umycia samochodu samodzielnie, oprócz stosowania się do techniki prawidłowego mycia samochodu, należy pamiętać o używaniu chemii samochodowej posiadającej neutralne pH.

W jaki sposób nakładane są powłoki ceramiczne na lakier?

Nakładanie powłoki ceramicznej przebiega w kilku etapach. Na początku, jak w przypadku wszystkich zabiegów detailingowych, jest staranne mycie detailingowe auta. Dopiero po starannym oczyszczeniu karoserii może zostać zastosowana powłoka ceramiczna na auto.

Jak długo utrzymuje się zabezpieczenie lakieru?

Ceramiczna ochrona lakieru może utrzymać się nawet do 5 lat. Co więcej, za sprawą nieinwazyjnej aplikacji – powłoki ceramiczne nie wnikają w strukturę karoserii, tylko przylegają do jej powierzchni – w razie potrzeby mogą zostać łatwo i bez śladów usunięte.

Na jakie elementy karoserii nakłada się powłoki ceramiczne?

Ceramika na samochód to coś więcej niż tylko karoseria: możliwe jest również zabezpieczenie felg.

Czy można nałożyć powłoki ceramiczne na szyby?

Powłoki ceramiczne nie są stosowane do zabezpieczenia szyb. W tej roli znacznie lepiej sprawdzą się inne preparaty – na przykład niewidzialna wycieraczka.

Co będzie lepsze dla mojego samochodu: powłoki ceramiczne czy folie ochronne?

Ochrona lakieru niejedno ma oblicze. Choć cel zawsze jest ten sam – zabezpieczenie karoserii samochodu przed licznymi szkodliwymi czynnikami, jakie czyhają na nią podczas codziennego użytkowania auta – to drogi, którymi można do niego dojść, są różne i stosuje się je w różnych sytuacjach. Najprościej rzecz ujmując, ochrona lakieru przy pomocy folii to dobra propozycja, gdy zależy Ci na zabezpieczeniu lakieru będącego w dobrej kondycji: na przykład w przypadku samochodów, które są fabrycznie nowe, albo takich, które niedawno przeszły proces lakierowania lub renowacji lakieru.

Z kolei powłoka ceramiczna to świetne rozwiązanie, gdy potrzeba nie tylko ochronić lakier, ale też podreperować jego stan. Powłoka na lakier samochodowy pozwala wypełnić pory, drobne rysy, wżery i inne mikrouszkodzenia, dzięki czemu lakier nabiera nowego blasku – a nawet wygląda jeszcze lepiej niż oryginalnie, ponieważ taka renowacja lakieru dodaje mu głębi i szklistego, szlachetnego efektu.

Wybór, jak to zwykle bywa, ostatecznie zależy więc od wymagań właściciela lub właścicielki samochodu. Jeżeli lakier jest nowy i w dobrej kondycji, warto ochronić go folią. A jeśli na zapobieganie uszkodzeniom jest za późno, lepiej będzie wybrać powłoki ceramiczne. Zanim podejmiesz decyzję, jaka ochrona lakieru będzie najlepsza dla Twojego auta, skonsultuj się z doradcą naszego salonu w Poznaniu. On pomoże Ci wybrać optymalne rozwiązanie i doradzi, co wybrać, by uzyskać pożądany efekt.

Kontakt

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

A może poprostu pogadać o samochodach?
CARS CARE & GRANSPORT

DETAILING. WRAPPING. TUNING.

ul. Bukowska 41

62-070 Dąbrowa K. Poznania


Sprzedaż, informacja o usługach

Detailing, wrapping: +48 607 607 702

Tuning: +48666688899


Koordynacja zleceń

Detailing, wrapping:+48 605 603 306

Tuning: +48 666 688 899